Upgrade a licenční politika pro verzi The Bat! 4.1 a vyšší

4.1.2009 | Marek Mikuš


Upgrade na verzi 4.1 a vyšší

Jak je uvedeno v článcích a novinkách k verzi 4.1, jednou ze zásadních novinek je nový formát indexových souborů (MESSAGES.TBN), který nyní umožňuje používání základny zpráv pro jednotlivé složky s vyšší velikostí než 2GB a omezení je tedy pouze na použitém souborovém systému.

Program provede zkonvertování indexů (ze souborů MESSAGES.TBI na MESSAGES.TBN) při upgrade automaticky, ale před samotným upgradem doporučujeme provést kompletní zálohu dat v menu Nástroje | Provést zálohu, abyste se mohli v případě potřeby vrátit k předchozí verzi nebo obnovit data v případě neočekávaného přerušení upgrade.

Protože došlo ve verzi 4.1 ke změně indexových souborů a záloh (soubory s příponou TBK) , nejsou tyto soubory kompatibilní se staršími verzemi.

Licenční politika

Jak bylo avizováno na konci listopadu 2007, všichni registrovaní uživatelé, kteří vlastní licenci pro verze 3.x.x, mohou bezplatně provést upgrade na verzi 4.0 a všechny následné minor verze s označením 4.0.x, poslední vydanou verzí je verze 4.0.38.

Pro upgrade na verze 4.1.x a vyšší je potřeba zakoupit nový registrační klíč, upgrade (z verzí 3.x a také 1.x a 2.x) bude zvýhodněn slevou ve výši 30% proti ceníkovým cenám.

Noví uživatelé, kteří zakoupí a také ti co zakoupili licenční klíč od 20. listopadu 2007, mohou instalovat všechny verze 4. generace bezplatně.

Předchozí registrační klíče zůstávají v platnosti a jejich použití pro danou generaci programu není nijak omezeno.

Zpět na aktuality »