Ke stažení The Bat! 4.0.14 s českou lokalizací a s českými slovníky

17.2.2008 | Marek Mikuš


Nová verze s pořadovým číslem 4.0.14 startuje novou, již čtvrtou generaci programu The Bat! a stalo se tak po 10ti letech vývoje programu.

Protože je změn opravdu hodně, a to na všech "frontách", tento článek se je snaží všechny zmapovat.

  • Licenční politika: jak už bylo zmiňováno od loňského listopadu, současní uživatelé s registračním klíčem pro verzi 3.x mohou instalovat verzi 4.0 a všechny verze až do vydání 4.1 bezplatně, nemusí zatím upgrade provádět. Pro uživatele s registračním klíčem pro starší verze, je upgrade se slevou 30% ze standardní ceny.

  • Lokalizace programu a nápovědy: na základě mnoha přání a diskusí v konferencích byla sjednocena terminologie a mezi hlavní změny patří adresář kontaktů (původně kartotéka) a složka zpráv (dříve adresář zpráv). Vylepšena byla i nápověda, bylo přidáno mnoho nových sekcí, stránek, obrázků a dotazů.

  • České slovníky pro kontrolu pravopisu: slovníky jsou ke stažení a instalační program obsahuje dvě verze - jeden slovník je s diakritikou (743tis. slov) a druhý bez diakritiky (710tis.).

  • Novinky v programu: novinek je opravdu požehnaně, o těch hlavních jsem Vás průběžně informoval v jednotlivých článcích, mezi ně patří nový textový editor editor s podporou Unicode a českých slovníků pro kontrolu pravopisu, nový prohlížeč s podporou profilů písma a novým vyhledáváním, podporou automatického dekódování souborů ve formátu MS-TNEF, podporou stahování obrázků do HTML souborů, nová verze má zcela kompletně přepracovaný prohlížeč obrázků a novou funkci pro monitorování historie komunikace s adresáty. Nová verze má vylepšené grafické prostředí, nové záložky, nově vyvinutý panel sloupců s konfigurací sloupců a záložek atd. Kromě těchto zásadních změn bylo vylepšeno automatické dokončování adres, vylepšena práce s pamětí, zrychleno třídění zpráv a další.

Zpět na aktuality »